NOWOROCZNA MEDYTACJA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Data: 06.01 (niedziela) 2019 r. , godz.19.30 - 21.00

Medytacja jest życiem chwilą obecną, to bycie w pełni świadomym tego, co się dzieje w danym momencie, bez wpadania w pułapkę przeszłości lub martwienia się o przyszłość. Najnowsze badania kliniczne potwierdzają dobroczynny wpływ medytacji na zdrowie. Zaobserwowano, że obniża ciśnienie krwi, zmniejsza tętno i reguluje metabolizm.

Można nią wspomagać leczenie:

  • nadciśnienia,
  • arytmii serca i bezsenności,
  • łagodzić migreny, chroniczny ból i depresję.

Przede wszystkim jednak medytacja, zmieniając częstotliwość fal mózgowych, wpływa zbawiennie na stan umysłu.

Redukuje lęk i zwiększa poziom serotoniny w mózgu. Stan medytacji prowadzi do samoistnego tworzenia się nowych połączeń w mózgu i powoduje zmiany w tych jego obszarach, które odpowiedzialne są za pamięć, empatię i stres. Wykazali to naukowcy, obserwując różnice w budowie mózgu medytujących i tych, którzy nie praktykują medytacji.

Wszyscy doświadczamy sytuacji stresowych a także różnych negatywnych uczuć: strachu, gniewu, złości, uporu, arogancji czy pesymizmu, a one zawsze po pewnym czasie odkładają się w ciele i odbijają negatywnie na poziomie sił witalnych i duchowych. Na warsztacie uwolnisz napięcia, wyciszysz emocje i uspokoisz rozbiegane myśli dzięki przyjemnej i odprężającej koncentracji na oddechu i odzyskasz kontakt ze swoim ciałem. Dostrzeżesz, że ono nieustannie wysyła komunikaty i dowiesz się jak te sygnały zauważać. Nauczysz się też jak poprzez naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni przywracać prawidłowy sposób reakcji ciała, aby tym napięciom zapobiegać. Będziemy też wykonywać ćwiczenia oddechowe wyciszające umysł i rozluźniające napięcia w ciele.

Na koniec praktyki ułożymy się do głębokiego, kojącego relaksu.

Prowadząca: Magda Szast

Rezerwacja jest zapłata: 50zł na miejscu gotówką lub 60 zł na nr. konta podany podczas rezerwacji.

Miejsce: Samadhi Joga, ul. Gieysztora 4, Wilanów

Zapisy: tel. 731-300-079 (sms o treści - Noworoczna medytacja dla początkujących) , e-mail: info@samadhijoga.pl (wiadomość o temacie Noworoczna medytacja dla początkujących)

Które studio: 
Kto prowadzi: 

Magda Szast

Na macie: 
Od kilku lat prawie codziennie stawiam stopy na macie do jogi, szukając i odnajdując podczas praktyki to, co jest dla mnie w życiu bardzo istotne: siłę, spokój i wewnętrzną równowagę. Jestem miłośniczką nurtu body & mind, a moimi największymi miłościami są: pilates i joga. Moja pasja zaowocowała postanowieniem o podjęciu szkolenia nauczycielskiego akredytowanego przez międzynarodową organizację Yoga Alliance i jestem pewna, że jest to jedna z najlepszych w moim życiu decyzji. Uważam, że tylko zintegrowanie ćwiczeń fizycznych i treningu mentalnego i relaksacyjnego pozwala na harmonijne i zrównoważone kształtowanie ciała i zwiększenie jego świadomości.
Poza matą: 

Od 1997 r. jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness. Od kilku lat prowadzę zajęcia terapią ruchem wg metody pilates. Jestem certyfikowaną masażystką i psychodietetyczką (studia podyplomowe w SWPS). Posiadam również I i II stopień naturalnego uzdrawiania metodą reiki.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje, które oprócz pracy z ciałem obejmują również zdrowie psychiczne, terapię oddechem i pracę z energią. A kiedy mam wątpliwości którędy zmierzać moją życiową ścieżką, zawsze pytam o drogę serca i idę za jego głosem.