Ajurweda - twoja droga do równoWAGI

DATA: 25 lutego (niedziela) 2018r., godz. 13.00 – 15.30

Czy słyszałeś kiedyś o ajurwedzie?

To najstarsza nauka o zdrowiu, która liczy sobie ponad 5 tysięcy lat! To właśnie z niej wywodzi się zarówno współczesna medycyna, jak i medycyna chińska. Starożytni Riszi wiedzieli, że warunkiem naszego zdrowia jest równowaga. Rozumiana wielopoziomowo. Dopiero, gdy osiągniemy harmonię na poziomie ciała, umysłu (również emocji), ducha i społecznym, możemy powiedzieć, że jesteśmy zdrowi. Ajurweda podkreśla również, że nie ma jednej, idealnej diety dla każdego. Jak wybrać tę optymalną dla siebie?

Zapraszamy na niedzielne warsztaty Karoliny i Macieja Szaciłło, twórców bloga www.medytujemy.pl i autorów m.in. bestsellera "Jedzenie, które leczy" w całości poświęconego kuchni zgodnej z zasadami tej najstarszej nauki o zdrowiu.

Co wejdzie w skład 2 - 2,5 godzinnego warsztatu?

  •  4 poziomy zdrowia
  •  6 poziomów choroby
  •  omówienie ajurwedyjskiej koncepcji 5 żywiołów oraz tzw. dosz - kapha, pitta, vata
  •  4 poziomy energii - jak w naturalny sposób można podnosić jej poziom 
  •  wpływ poziomu energii na naszą podatność na stres
  •  6 smaków i ich wpływ na nasze emocje - tutaj krótki pokaz, przygotujemy ajurwedyjską wodę ziołową
  •  krótka sesja pranajam ("technik oddechowych") i medytacja prowadzona

Miejsce: Samadhi Joga, ul. Mielczarskiego 1 lok. E

Wstęp: Na to wydarzenie nie obowiązują karnety i karty multisport. Będziemy zbierać pieniądze (tylko gotówka kwota według uznania). Dochód ze spotkania zostanie w całości przekazany Fundacji Centrum Praw Kobiet, która zajmuje się udzielaniem pomocy kobietom, w szczególności tym doświadczającym różnych form przemocy. Nie zbieramy zapisów na to wydarzenie, zapraszamy wszystkich chętnych.